Zakręcone Motki
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Darmowa wysyłka już od 189zł 

Azuryt i Świerszczowe Koncerty

W sercu krystalicznego ogrodu, wśród gęstwiny kolorowych kwiatów, Azuryt spędzał większość swego czasu. Jego niebieskie i jeżynowe skrzydła łagodnie kołysały się na wietrze, a on, zamykając oczy, oddawał się chwilom spokoju.


Jednak pewnego dnia spokój ten został zakłócony przez nieskoordynowane dźwięki. W kącie ogrodu, na kępie trawy, świerszcz entuzjastycznie grał na swoim instrumencie. Niestety, nie miał on talentu muzycznego, a jego fałszujące dźwięki sprawiały, że wszystkie stworzenia ogrodu kręciły głowami z dezaprobatą.


Azuryt, chociaż irytował się tym hałasem, postanowił nie poddawać się frustracji. Zamiast tego pomyślał: "Jak mogę pomóc świerszczowi, abyśmy wszyscy mogli cieszyć się spokojem w ogrodzie?"


Pewnego dnia podszedł do świerszcza i z uśmiechem zapytał: "Czy chciałbyś nauczyć się grać lepiej na swoim instrumencie? Mogę ci w tym pomóc."
Świerszcz, nieco zaskoczony, skinął głową. "Chcę dawać radość innym swoją muzyką, ale chyba coś robię źle."


Przez kilka następnych dni Azuryt cierpliwie uczył świerszcza podstaw gry. Pokazał mu, jak należy trzymać instrument, jakie nuty grać i jak dostroić się do otaczającej ich melodii przyrody. Z czasem dźwięki wydobywające się z instrumentu świerszcza stały się bardziej harmonijne i przyjemne dla ucha.


Zadowolony ze swojego postępu, Azuryt postanowił pójść o krok dalej. W centrum ogrodu stworzył amfiteatr, w którym świerszcz mógł dawać koncerty. Stworzenia z całego ogrodu przychodziły, aby posłuchać jego muzyki, a motyl, siedząc na jednym z kwiatów, dumnie patrzył na swojego ucznia.


Dzięki cierpliwości i dobroci Azuryta, świerszcz mógł dzielić się swoim talentem z innymi, a sam ogród znów stał się miejscem spokoju i harmonii.


Morał tej historii? Cierpliwość i chęć niesienia pomocy mogą zmienić życie innych i przynieść korzyści wszystkim wokół. Zamiast krytykować, warto podać pomocną dłoń i wspierać rozwój innych.

Komentarze do wpisu (0)

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium