Zakręcone Motki
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Darmowa wysyłka już od 189zł 

Lekcja Zaufania Jeżówka

Jeżówek był motylem o różowych i miętowych skrzydłach, które przypominały spokojny letni dzień. Lubił wznosić się wysoko, unoszony przez ciepłe prądy powietrzne, obserwując nieskończoność ziemi i majestat ogrodu poniżej.


Rodzice Jeżówka byli troskliwi i pełni obaw. Wiedzieli o niebezpieczeństwach, które czyhały na młodego motyla na tych wysokościach- drapieżne ptaki, gwałtowne wichury, nagłe opady deszczu. Każdego razu, gdy Jeżówek ruszał na dłuższą wyprawę, serca jego rodziców wypełniały się strachem.


Pewnego dnia, gdy Jeżówek znów szykował się do lotu, jego matka powiedziała: "Czy nie mógłbyś zostać trochę bliżej domu? Martwimy się o ciebie".
Jeżówek, choć kochał swoich rodziców, czuł pewien buntowniczy dreszcz. "Chcę doświadczyć świata na własne oczy, poczuć wiatr pod skrzydłami i przynieść Wam opowieści z moich podróży", odpowiedział.


Pewnego dnia, podczas jednego z jego lotów, gwałtowna burza zaskoczyła Jeżówka na otwartym niebie. Jego skrzydła były mokre i ciężkie, a silny wiatr zaczął pchać go w nieznane. W sercu rodziców budziły się najgorsze obawy.


Jednakże Jeżówek, pomimo trudności, używał swojego umysłu i doświadczenia. Zamiast panicznie szukać schronienia, znalazł górski wierzchołek i ukrył się w jednym z małych zakamarków. Tam poczekał, aż burza minie, susząc swoje skrzydła i dziękując gwiazdom za dany mu spokój.


Kiedy wrócił do domu, jego rodzice byli pełni radości, ale również pełni wyrzutów. "Przepraszamy", powiedziała matka, "staramy się Ciebie chronić, ale może zbyt Cię krępowaliśmy".


Jeżówek uśmiechnął się łagodnie. "Rozumiem Wasze obawy. Ale dzięki moim wyprawom nauczyłem się radzić z trudnościami i niebezpieczeństwami. Uwierzcie w moją zdolność do podejmowania właściwych decyzji".


Odtąd rodzice Jeżówka nauczyli się ufać swojemu synowi, wierząc w jego mądrość i doświadczenie. Choć zawsze będą się o niego martwić, wiedzieli, że motyl jest gotowy stanąć twarzą w twarz z wyzwaniami, które przed nim staną.


Morał tej historii? Ochrona tych, których kochamy, jest ważna, ale ważniejsze jest dawanie im przestrzeni do wzrostu i uczenia się. Zaufanie i wiara w zdolności bliskich może przynieść im siłę do pokonywania najtrudniejszych wyzwań życia.

Komentarze do wpisu (0)

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium