koszyk suma: 0,00 zł
Skrzydlica i biedronka 0
Skrzydlica i biedronka

Wśród kolorowych kwiatów i błyszczących listków, Skrzydlica– motyl o skrzydłach przypominających wschód słońca– latała nad spokojnym strumieniem. Jej fioletowo-pomarańczowe skrzydła rozpraszając światło, tworzyły migoczące odbicia na powierzchni wody, przypominające małe iskierki.


Tego dnia, podczas jednego z jej lotów, Skrzydlica zauważyła coś nietypowego. Mała czerwona kropka unosiła się na powierzchni wody, toczyła desperacką walkę, aby nie zostać wciągnięta w głębiny. Była to biedronka, która wpadła do wody i nie mogła się wydostać.


Choć Skrzydlica była delikatnym stworzeniem, wiedziała, że musi pomóc. Biedronka była dla niej ważna- razem pracowały w ogrodzie, dbając o równowagę przyrody. Wiedziała, że każdy w ogrodzie ma swoje miejsce i ważną rolę do spełnienia.


Bez wahania, Skrzydlica zaczęła krążyć nisko nad strumieniem, szukając sposobu, by pomóc biedronce. Początkowo myślała, żeby użyć swoich skrzydeł jako mostu, ale obawiała się, że nie będzie w stanie utrzymać biedronki. Wtedy wpadła na pomysł.


Zaczęła szybko bić skrzydłami tuż nad powierzchnią wody, tworząc małe fale. Fale te pchały biedronkę w stronę kamienia wystającego z wody. Po kilku chwilach biedronka znalazła się na kamieniu, bezpieczna i sucha.


Skrzydlica opadła na kamień obok biedronki, obie patrzyły na siebie z wdzięcznością i ulgą. Biedronka, choć nie mogła mówić, przekazała Skrzydlicy swoje podziękowania poprzez ciepły uśmiech.


Słońce nadal wschodziło, a jego promienie odbijały się w wodzie i skrzydłach Skrzydlicy, tworząc magiczną atmosferę. Ten moment stał się symbolem ich przyjaźni i odwagi.


Morał tej historii? Niezależnie od tego, jak małymi lub słabymi stworzeniami jesteśmy, zawsze możemy znaleźć sposób, aby pomóc innym w potrzebie. Odwaga nie polega na sile, ale na determinacji i woli działania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl